Zajakavosť je húževnatý protivník, nikdy sa nevzdáva. Musíte ho neustále odrážať a znemožňovať mu prevzatie velenia“ (Starbuck)

 

 

Doteraz si živo spomínam, ako ťažko som sa kedysi zajakával a ako som bol citovo zmätený. Keď vidím niekoho zajakavého, pripomínam si svoju vlastnú nepriaznivú prognózu, svoju slabosť a beznádej. Keď som to dokázal prekonať ja, tento človek by to mohol dokázať tiež. To je veľmi reálne presvedčenie. (Van Riper) 

letak_A5

Vždy som cítil strašný tlak, keď som mal odpovedať počas ubiehajúcich sekúnd a to tými správnymi a výstižnými slovami. Ostatní zajakaví to prežívajú podobne. Nie je to bláznivé? (Garland)

Áno, zajakávam sa a dúfam, že niektorému zajakavému pomôže, keď si prečíta tieto riadky. Keď som mal 24, zajakával som sa tak ťažko, že som nedokázal plynule vysloviť ani 2 zmysluplné slová. Či sa ešte zajakávam? Iste, stále sa považujem za zajakavého, pretože mám stále sem tam malé prerušenia v reči. Ale je tu ešte jeden dôležitejší dôvod prečo sa sám označujem za zajakavého. Už sa to nepokúšam skrývať! (Rainey)

12-rad-ako-zlepsit-svoju-zajakavost